👤

Zad. 11 Piłka kopnięta na wysokość 15 m uzyskała energię potencjalną równą 1000 J. Jaka jest masa piłki? Błagam pomóżcie na teraz!

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ep=mgh

h=Ep/gh

Ep=1000J

g=10m/s^2

h=15m

1000 / 10 * 15 = 6,67 Kg

Wyjaśnienie: