Odpowiedź :
a) N2+3H2→2NH3
mN2=28g/mol
mH2=2g/mol
28g N2 - 3•2gH2
7g N2 - x
x=1,5g H2
b)2S+3O2 → 2SO3
mO2=32g/mol
mSO3=80g/mol
3•32g O2 - 2 •80g SO3
x - 20g SO3
x=12g O2
c) CuO+H2→ Cu+H2O
mCuO=80g/mol
mH2=2g/mol
80gCuO - 2g H2
14,4g CuO - x
x=0,36g H2