👤

Kasia kupiła 3kg truskawek i zapłaciła 12,6zł. Jaka była cena truskawek?
plis na szybko​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

12,60------3kg

x-----------1kg

x=12,60×1/3=4,20

Odp. Kasia za jednen kilogram truskawek zapłaciła 4,20zł