👤

Pociąg z Gdyni do Warszawy mial planowo przyjechac o godzinie 14:26 . Spóznił się o 218 minut. O której godzinie przyjechal pociąg?

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

14:26-planowany przyjazd pociągu

218 minut-spóźnienie pociągu

3 godziny 38 minut-spóźnienie pociągu

218 minut : 60 minut = 3 godziny 38 minut

14:26+3godz+38min=17:26+38min=17:26+34min+4min=18:00+4min=18:04

18:04-przyjazd pociągu

Go Studier: Inne Pytanie