👤

mamy 4,3. 7 Klient chciał kupić 2 kg śliwek, 0,5 kg winogron oraz 75 dag jabłek. Oferty sprzedaży w dwóch sklepach są następujące: SKLEP PESTKA SKLEP GRONO (Ceny za 1 kg) (Ceny za 1 kg) Jabłka Winogrona Sliwki Gruszki 2 zł 40 gr 10 zl 40 gr 3 zł 80 gr 3 zl 60 gr Jabłka Winogrona Sliwki Gruszki 3 zł 20 gr 11 zi 3 zł 4 zl 40 gr Zapisz wyrażenie, które pozwoli obliczyć koszt zakupów w sklepie Pestka oraz w sklepie Grono. W którym sklepie klient zapłaci mniej? O ile mniej? Plis na teraz Pestka jest jako pierwszy SKLEP a Grono jako drugi ​

Odpowiedź :

Odpowiedz:

Grono

(2*3zł)+(0,5*11zł)+(0.75*3,20zł)=6zł+5.5zł+2.4zł=13.9zł

Pestka

(2*3.80zł)+(0,5*10.40zł)+(0.75*2.40zł)=7.6zł+5.2zł+1.8zł=14.6zł

14.6zł-13.9zł=0.7zł

Taniej bedzie w sklepie grono o 70gr

Liczę na naj