Odpowiedź :
a)
0,75 * 3,40 = 2,55
20 - 8,75 = 11,25
11,25 - 2,55 = 8,70
Odpowiedź. Ananas kosztował 8,70 zł.
b)
5,75 zł ---- 2,5 kg
x ---- 1 kg
x = [tex]\frac{5,75 *1}{2,5} = \frac{5,75}{2,5} = 2,3[/tex] - tyle kosztuje 1 kg jabłek Olka
7,20 zł ------ 3,2 kg
x ----- 1 kg
x = [tex]\frac{7,20 * 1 }{3,2} = \frac{7,20}{3,2} = 2,25[/tex] - tyle kosztuje 1 kg jabłek Izy
2,30 - 2,25 = 0,05
Odpowiedź. Jabłka Olka mają wyższą cenę za 1 kg o 5 groszy.