👤

Skorzystaj z ilustracji i odpowiedz na pytania. Obliczenia zapisz za pomocą jednego wyrażenia. a) Ile trzeba zapłacić za 3 storczyki i 4 kaktusy? b) Ile reszty ze 100 zł otrzyma klientka kupująca 1 paproć i 2 kaktusy? c) O ile droższe są 3 paprocie od 2 storczyków? d) Ile złotych zabraknie klientowi mającemu 82 zł, jeżeli będzie chciał on kupić 2 storczyki, 2 paprocie i 2 kaktusy? Pomocy jak to rozwiązać? ​

Odpowiedź :

[tex]s-cena~storczyka\\k-cena~kaktusa\\p-cena~paproci\\\\a)\\3s+4k\\\\b)\\100zl-(p+2k)\\\\c)\\3p-2s\\\\d)\\(2s+2p+2k)-82zl[/tex]