👤

Zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego. a) Ile zapłacimy łącznię za x kilogramow jabłrk w cenie 5 zl za kilogram i y kilogramow gruszek w cenie 6 zł za kilogram?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)  x kg *5 zł  + y kg gruszek *6zł = x*5+ y*6

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie