Odpowiedź :
Odpowiedź:
Obliczamy cenę 1 kg jabłek kupionych przez Olka
5,75 zł : 2,5 kg = 2,3 zł ( za 1kg)
Teraz cenę 1 kg jabłek kupionych przez Izę
7, 20 zł : 3,2 kg = 2,25 zł ( za 1 kg)
2,3 zł > 2,25 zł
Odpowiedź: Jabłka Olka były droższe
Mam nadzieję że byłam pomocna. Liczę na naj
jabłka Olka
5,75 zł : 2,5 kg = 2,3 zł/kg
jabłka Izy
7,2 zł : 3,2 kg = 2,25 zł/kg
odp: Jabłka Olka na jeden kg były droższe