👤

bl Olek zapłacił 5.75 zł za 2.5 kg jablek. Iza kupila 3.2 kg innych Jabłek i zapłaciła 7,20 z1. Które jablka miały wyższa cene za 1 kg​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Obliczamy cenę 1 kg jabłek kupionych przez Olka

5,75 zł : 2,5 kg = 2,3 zł ( za 1kg)

Teraz cenę 1 kg jabłek kupionych przez Izę

7, 20 zł : 3,2 kg = 2,25 zł ( za 1 kg)

2,3 zł > 2,25 zł

Odpowiedź: Jabłka Olka były droższe

Mam nadzieję że byłam pomocna. Liczę na naj

jabłka Olka

5,75 zł : 2,5 kg = 2,3 zł/kg

jabłka Izy

7,2 zł : 3,2 kg = 2,25 zł/kg

odp: Jabłka Olka na jeden kg były droższe