👤

Uczen zdobyl 38 pkt na mozliwe 54 ile z tego procent wyjdzie

Odpowiedź :

54 pkt------100%

38 pkt-----x%

x=(38·100)/54

x=3800/54

x=70,37%

Witaj :)

Wszystkich możliwych pkt do zdobycia jest 54, co stanowi całość, czyli 100%.

Zapiszmy wobec tego proporcję:

[tex]54pkt\ ------\ 100\%\\\\38pkt\ ------\ x\%[/tex]

[tex]\large \boxed{x\%=\frac{38pkt\cdot 100\%}{54pkt} =70,37\%}[/tex]

ODP.: 38pkt stanowi 70,37%