👤

Oblicz ile zapłaci mama za zakupy 3bułki po 45gr każda, 20 dag kiełbasy w cenie 13zł|kg i 2kg pomarańczy w cenie 42zł/kg. (Jednostki długości)
Odpowiedź w załączniku


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3*45gr= 1,35 zł

kg kiełbasy= 100dag= 13zł

20 dag kiełbasy= 13zł:5= 2,6 zł

2kg= 42zł*2= 84zł

1,35+2,6+84= 87,95

Odp. Mama zapłaci za zakupy  87,95 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: