👤

Kilogram jablek kosztuje 3 zl.Oblicz,ile kosztuje podana ilosc jablek.Zapisz wykonane dzialania. 23 dag czyli ....... kg ..............Proszę pomóżcie potrzebuje ta na jutro​

Odpowiedź :

a) 2 kg - 2 · 3 zł = 6 zł

b) 0,5 kg - 0,5 · 3 zł = 1,50 zł

c) 1,5 kg - 1,5 · 3 zł = 4,50 zł

e) 23 dag - 0,23 kg · 3 zł = 0,69 zł = 69 gr

Myślę że pomogłam ;))