Cześć ;-)
Obliczenia
[tex]W=E_p=m \ [kg]\cdot g [10 \ \frac{m}{s^2}}]\cdot h \ [m]\\\\m=200 \ g=0,2 \ kg\\\\g=10 \ \frac{m}{s^2}\\\\h=1,5 \ m\\\\W=0,2 \ kg\cdot10 \ \frac{m}{s^2}\cdot1,5 \ m=\boxed{3 \ J}[/tex]
Odp. Ten człowiek wykona pracę równą 3 J (dżule).
Pozdrawiam!