Odpowiedź :
To=2*π*√(l/g)
Tw=2*π*√(l/(g-0,5g))=2*π*√(l/(0,5g))
To/Tw=√( (l/g) * g/(2*l) )
To/Tw=√( 0,5 ) = (√2)/2
Okres kulki w windzie poruszającej się w dół wzrośnie: Tw = To * √2
To=2*π*√(l/g)
Tw=2*π*√(l/(g-0,5g))=2*π*√(l/(0,5g))
To/Tw=√( (l/g) * g/(2*l) )
To/Tw=√( 0,5 ) = (√2)/2
Okres kulki w windzie poruszającej się w dół wzrośnie: Tw = To * √2