👤

pole trójkąta =20cm² podstawa a=4cm oblicz wysokość h​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]P=\frac{1}{2}*4*H\\20 = 2*H\\H = 10[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

20cm²=4*h/2 /*2

40cm²=4*h //4

h=10