helpp!!! wszystko w załączniku!!

Odpowiedź:
P=320 cm^2
320 cm^2=a•b
a=5x
b=x
320=5x•x
5x^2=320/:5
x^2=64
x=8 cm
a=5•8=40cm
b=8cm
Ob=2a+2b=2•40cm+2•8cm=96 cm
czyli odp. C
Odpowiedź:
C
Szczegółowe wyjaśnienie:
P=a*b
a=1/5*b
P=1/5*b*b=1/5b^2
b=[tex]\sqrt{5P}=\sqrt{5*320}=\sqrt{1600}=40[/tex]
a=1/5*40=8
Obwod=2(a+b)=2*48=96