👤

smaochód porusza sie z przyspieszeniem 3m/s2 jaką droge pokona w czasie 4 s ruchu pls help

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]s=24m[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]a=3\frac{m}{s^2}[/tex]

[tex]t=4s[/tex]

[tex]v_o=0[/tex]

[tex]szukane:s[/tex]

[tex]s=\frac{at^2}{2}[/tex]

[tex]s=\frac{3\frac{m}{s^2}*(4s)^2 }{2}=24m[/tex]