👤

Proszę potrzebuje na już daje naj
Jaka energię potencjalną względem podłogi ma butla wody o masie 5 kg stojąca na stole o
wysokości 1,5M?


Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 5 \ kg\\h = 1,5 \ m\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\E_{p} = ?\\\\E_{p} = mgh\\\\E_{p} = 5 \ kg\cdot10\frac{N}{kg}\cdot1,5 \ m = 75 \ J[/tex]