👤

Oblicz moc wioślarza który w czasie 1 minuty wiosłowania wykonuje pracę 120 kj

Odpowiedź :

[tex]P=\frac{W \ [J]}{t \ [s]}\\\\W=120 \ kJ=120 \ 000 \ J\\\\t=1 \ min=60 \ s\\\\P=\frac{120 \ 000 \ J}{60 \ s}=2000 \ W=\boxed{2 \ kW}[/tex]

Odp. Moc wioślarza jest równa 2 kW (kilowaty).