pole prostokąta ma długość 5 cm a drugi jest o 2 cm dłuższy. oblicz pole i obwód tego prostokąta. PROSZĘ NA TERAZ BŁAGAM DAJE NAJ LIKE I 5 GWIAZDEK

Odpowiedź:
Pole prostokąta= a*b
Obwód prostokąta= 2a+2b
a= 5cm
b= 5cm+2cm= 7 cm
Pole = 5cm*7 cm= 35 cm²
Obwód= 2*5cm+ 2*7cm= 10cm + 14 cm= 24 cm
Pole tego prostokąta wynosi 35 cm²
Obwód tego prostokąta wynosi 24 cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
a=5 cm
b=5+2=7 cm
P=aby
P=5×7=35 cm^2
O=2a+2b
O=2×5+2×7=10+14=24 cm