👤

Samochód jedzie po poziomej drodze z prędkością 108 km/h, pokonując opory ruchu o wartości 2500 N. Moc silnika samochodu ma
wartość:
75 kW
750 W
1000 W
75 W​


Odpowiedź :

[tex]dane:\\v = 108\frac{km}{h} = 180\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 30\frac{m}{s}\\F = F_{T} = 2 \ 500 \ N\\szukane:\\P = ?\\\\P = \frac{W}{t} = \frac{F\cdot s}{t} = F\cdot v\\\\P = F\cdot v\\\\P = 2500 \ N\cdot30\frac{m}{s} =2500 \ kg\cdot\frac{m}{s^{2}}\cdot30\frac{m}{s}\\\\P = 75 \ 000 \ W = 75 \ kW[/tex]