podesle ktos te zadanie pls daje 30 punktow

Odpowiedź:
λ [tex]_{1}[/tex] = 32,4 cm
λ [tex]_{2}[/tex] = 31,3 cm
Wyjaśnienie:
[tex]c=3*10^{8} \frac{m}{s}[/tex]
[tex]f_{1}=925,2 * 10^{6} Hz\\f_{2}=958,8 * 10^{6} Hz\\[/tex]
λ = [tex]\frac{c}{f}[/tex]
λ[tex]_{1}[/tex] = [tex]\frac{3*10^{8}\frac{m}{s} }{925,2*10^{6}Hz }[/tex] = [tex]\frac{300*10^{6}\frac{m}{s} }{925,2*10^{6}\frac{1}{s} }[/tex] = 0,324 m = 32,4 cm
λ[tex]_{2}[/tex] = [tex]\frac{3*10^{8}\frac{m}{s} }{958,8*10^{6}Hz }[/tex] = [tex]\frac{300*10^{6}\frac{m}{s} }{958,8*10^{6}\frac{1}{s} }[/tex] = 0,313 m = 31,3 cm