👤

- Ile kosztuje kilogram masła, jeżeli za trzykilogramowe
opakowanie trzeba zapłacić 48 zł?​


Odpowiedź :

3 kg ⇒ 48 zł

1 kg ⇒ 48 zł : 3 = 16 zł

Odpowiedź:

48:3=16 kilogram kosztuje 16zł