Odpowiedź :
Dane:
[tex]m_1 = 120kg\\m_2 = 80kg\\r = 60cm=0,6m\\G = 6,67*10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2}[/tex]
Wzór:
[tex]F = \frac{G*m_1*m_2}{r^2} = \frac{6,67*10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2}*120kg*80kg}{(0,6m)^2} \approx 1,78 * 10^{-6} N[/tex]
Dane:
[tex]m_1 = 120kg\\m_2 = 80kg\\r = 60cm=0,6m\\G = 6,67*10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2}[/tex]
Wzór:
[tex]F = \frac{G*m_1*m_2}{r^2} = \frac{6,67*10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2}*120kg*80kg}{(0,6m)^2} \approx 1,78 * 10^{-6} N[/tex]