Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane: Szukane:
V = 500cm³ = 0,5dm³ Cm=?
m KNO₃ = 35g
- Obliczam ilość moli KNO₃, n:
M KNO₃ = 101g/mol
1mol.................101g
x moli................35g
x = 0,35 mola
- Obliczam Cm:
Cm = n/V
Cm = 0,35/0,5
Cm = 0,7mol/dm³