Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. przyprostokatnej [ ramienia]
c= dł. przeciwprostokatnej [ podstawy]
h= wysokosc poprowadzona na c= 20cm
h= 1/2 c
c=40 cm
c=a√2 40=a√2 a=40√2/2 a= 20√2 cm
P= 1/2*c*h=1/2*40*20=400cm²
pierwsze=prawda
drugie=fałsz
Szczegółowe wyjaśnienie: