👤

Zadanie 1.  Do 300g 15%-owego roztworu wodorotlenku potasu dodano 500g 45%-owego roztworu tego samego związku chemicznego. Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu.

plz help mam to na piątek TvT​


Odpowiedź :

Roztwór 1:

mr=300g

Cp=15%

300g - 100%

x - 15%

x=45g = ms

Roztwór 2:

mr=500g

Cp=45%

500g-100%

x - 45%

x=225g = ms

Roztwór 3:

ms=45g+225g=270g

mr=300g+500g=800g

Cp=270g/800g*100%=33,75%