👤

5. Oblicz w zeszycie, o ile wzrosła energia
potencjalna ciężkości nakrętki
Odpowiedź uzasadnij.
Dane: m=28g g=9.81 h=3mm
Pls pomóżcie mam czas do 17 daje najj​


Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 28 \ g = 0,028 \ kg\\g = 9,81\frac{m}{s^{2}}\\h = 3 \ mm = 0,003 \ m\\szukane:\\\Delta E_{p}=?\\\\\Delta E_{p} = m\cdot g\cdot h\\\\\Delta E_{p} = 0,028 \ kg\cdot9,81\frac{m}{s^{2}}\cdot0,003 \ m\\\\\Delta E_{p} = 0,00082404 \ J \approx 0,824 \ mJ\\\\(1 \ J = 1000 \ mJ)[/tex]