Odpowiedź :
Odpowiedź:
Cp=ms *100% /mr /*mr
Cp*mr= ms*100% / :100%
ms= Cp*mr/100%
ms= 40%*200 g/100%=80g
Wyjaśnienie:
Masa azotanu (V) potasu jaka została rozpuszczona w tym roztworze wynosi 80 g
Odpowiedź:
Cp=ms *100% /mr /*mr
Cp*mr= ms*100% / :100%
ms= Cp*mr/100%
ms= 40%*200 g/100%=80g
Wyjaśnienie:
Masa azotanu (V) potasu jaka została rozpuszczona w tym roztworze wynosi 80 g