👤

Aby wykonać pracę równą 1J trzeba np. przesunąć ciało na odległość 0.5 m, działając siłą o wartości ............ zwróconą zgodnie z przemieszczaniem​

Odpowiedź :

[tex]W=F \ [N]\cdot s \ [m]\\\\W=1 \ J, \ s=0,5 \ m, \ F= \ ?\\\\F\cdot0,5 \ m=1 \ J \ \ |:0,5 \ m\\\\\huge\boxed{F=2 \ N}[/tex]

Odpowiedź:

F*0,5 m =1J |:0,5m

F=2N

Wyjaśnienie: