Odpowiedź :
[tex]s=180 \ km\\\\t=120 \ min=2 \ h\\\\v=\frac{s}{t}=\frac{180 \ km}{2 \ h}=90 \ \frac{km}{h}[/tex]
w ciągu 120 min - przejeżdża 180 km
1 godzina = 60 min
120 min - 180 km /:2
60 min - 90 km,
czyli w ciągu jednej godziny pokonuje drogę 90 km.
a więc jedzie z prędkością 90 km/h
1 godzina = 60 min
120 min - 180 km /:2
60 min - 90 km,
czyli w ciągu jednej godziny pokonuje drogę 90 km.
a więc jedzie z prędkością 90 km/h