👤

Zadanie 22
Średni pies zjada przeciętnie 300 g karmy dla psów dziennie. W schronisku jest zapas karmy na 20 dni dla 150 takich psów. Czy zapas paszy wystarczy na 22 dni, gdy dzienną porcję karmy dla
każdego psa zmniejszymy o 10%? Zapisz obliczenia.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp: Jeżeli zapas karmy dla każdego psa zmniejszymy o 10%, to będzie jej starczyć na 22 dni.

Szczegółowe wyjaśnienie:

300*150=45 000 g

45 000 * 20 = 900 000g= 900kg

300g * 0,1 = 30g

300 - 30 = 270g

270*150= 40500g= 40,5kg

900:40,5= 22,22222 dni

22<22,2222222

Mam nadzieję, że pomogłem