Odpowiedź :
Odpowiedź:
42/100g wody czyli 42g soli w 142 g roztworu
xg soli w 450 g roztworu
x=[tex]\frac{42*450}{142}[/tex]=133,1g soli
więc w 450g roztworu jest 133,1g soli i 450g-133,1g=316,9g wody
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
42/100g wody czyli 42g soli w 142 g roztworu
xg soli w 450 g roztworu
x=[tex]\frac{42*450}{142}[/tex]=133,1g soli
więc w 450g roztworu jest 133,1g soli i 450g-133,1g=316,9g wody
Wyjaśnienie: