Dane:
[tex]P=750 \ W[/tex]
[tex]t=4 \ min = 240 \ s[/tex]
Szukane:
[tex]W= \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]P=\frac{W}{t} \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ /*t[/tex]
[tex]W=P*t[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]W=750 \ W * 240 \ s = 180000 \ J=180 \ kJ[/tex]
Odp. Wiertarka wykonuje pracę 180 kJ.