👤

Oblicz pracę, jaką wykonuje dźwig, który powoli podnosi ze stałą prędkością element
konstrukcyjny o gęstości 300 kg/m³ i objętości 1m³ na wysokość 25 metrów.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

p = 300 kg/m³

V = 1m³

h = 25 m

m = pV

m = 300*1

m = 300 [kg]

W = Ep

Ep = mgh

Ep = 300*10*25

Ep = 75000 [J]