👤

Pomożesz??PILNE Jacek i Wacek płyną łódką. Masa łódki wraz z chłopcami wynosi 200 kg. Objętość zanurzonej części kadłuba łódki jest równa: (proszę o obliczenia!!)
A.200dm3
B.50dm3
C.20dm3
D.5dm3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ciężar całości to 2000N i tyle musi wynosic siła wyporu. Fw=Vdg=2000, stąd V=0,2m^3=200dm^3

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie