👤

Na klocek o masie 5 kg działa stała siła wypadkowa o wartości 11 N. Oblicz przyspieszenie klocka. Zapisz obliczenia(wzór, podstaw dane oraz podaj poprawny wynik) .

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m = 5 kg

F = 11 N

a = F / m

a = 11 N / 5 kg = 10(kg * m/s²) / 5 kg = 2 m/s²

Go Studier: Inne Pytanie