👤

Ania kupiła 0,35 kg marchewki w cenie 2,40 zł/kg, 3 kiwi, 1 kiwi za 0,90, 25dag sera w cenie 46zł/kg, 1kg 75dag ziemniaków w cenie 2,80 zł/kg i pół kg szynki w cenie 38,50 zł/kg
A) Ile zapłaciła
B) Ile zostało jej reszty ze 100zł (albo ile jej brakło)
C) Oblicz ile ważyły te zakupy

PROSZĘ NO JUTRO,
DAJE NAJ NAJ ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Obliczenia wykonam w załączniku

Ania zapłaciła 39,19zł.  Pozostało jej 60,81zł reszty.

Zakupy ważyły 2,85kg ( bez kiwi, bo nie podano wagi tych owoców).

Szczegółowe wyjaśnienie:

25dag= 0,25kg,  1kg75dag= 1,75kg,  pół kg= 0,50kg

Marchewka    0,35 · 2,40= 0,84

kiwi                 3 · 0,90 = 2,70

ser                  0,25 · 46,00=11,50

ziemniaki        1,75 · 2,80 =4,90

szynka            0,50 · 38,50=19,25

0,84 + 2,70+11,50+4,90 + 19,25= 39,19

100 - 39,19 = 60,81

0,35 + 0,25+ 1,75 + 0,50 = 2,85

Zobacz obrazek Emilka921

Odpowiedź:

marchew. 0,35•2,40=0,84 zł

kiwi. 3•0,90=2,70zl

ser. 0,25•46=11,50zl

ziemniaki 1,75•2,80=4,90zl

szynka 0,5•38,50=19,25zl

a. 39,29zl

b. 60,71zl

c. 2,85kg + waga kiwi, której nie znam