Odpowiedź :
mr = 300g
cp = 2%
ms (masa soli) =?
ms = cp * mr / 100%
ms = 2 * 300 / 100% = 6g
m wody = 300 - 6 = 294g
Potrzeba 6g soli i 294g wody.
mr = 300g
cp = 2%
ms (masa soli) =?
ms = cp * mr / 100%
ms = 2 * 300 / 100% = 6g
m wody = 300 - 6 = 294g
Potrzeba 6g soli i 294g wody.