👤

Zad1.Rzeczywista dlugosc trasy Srednicowej w Toruniu wynosi 4,5km. Oblicz ile Bedzie wynosić ta odleglosc na planie miasta w skali 1:5000.
Zad2. Długość odcinka zmierzonego na mapie w skali 1:5 000 000 wynosi 4,7cm. Oblicz rzeczywistą długość tego odcinka.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

4,5km = 4500m

4500m : 5000 = 0,9m

zad 2

4,7cm * 5 000 000 = 23 500 000cm = 235km

Wyjaśnienie: