Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
a) 0,25 *20,40 = 5,10 zł - tyle kosztowało 25 dag sera
50 zł - 5,10 zł = 44,90 zł
odp. Klient otrzymał 44,90 zł reszty
b) 320 g - 10,64
1000 g - 1 kg
320 g - 10,64
1000 g - x
320x = 10,64 * 1000
320x = 10640/:320
x = 33,25
odp. Kilogram kiełbasy żywieckiej kosztuje 33,25 zł