👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu, wiedząc że 0,2 dm3 tego roztworu o gęstości 1,2g/cm3 zawiera 48g tej substancji.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

d= 1,2g/cm3

Vr= 0,2dm3= 200cm3

ms= 48g

Wyjaśnienie:

dr= mr/Vr

mr= Vr*dr

mr= 1,2*200= 240g

Cp=(ms*100%)/mr

Cp= (48*100)/240

Cp= 20%