Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
V= 80 km/h
t=5 h
1 h----80 km
5 h----5*80=400 km
10 l----100km
x l----400 km
100x=4000/100
x=40 l
1 l----4,92 zł
40 l----40*4,92=196,80 zł- koszt paliwa
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
V= 80 km/h
t=5 h
1 h----80 km
5 h----5*80=400 km
10 l----100km
x l----400 km
100x=4000/100
x=40 l
1 l----4,92 zł
40 l----40*4,92=196,80 zł- koszt paliwa