👤

Słoik miodu kosztuje 6 zł. Za trzy takie słoiki miodu i dwie czekolady Zuzia zapłaciła 24 zł.
x – cena jednej czekolady
równanie:
3*6=2x=24


Odpowiedź :

Zadanie

x - cena jednej czekolady

2x + 3 · 6 = 24

2x + 18 = 24    l -18

2x = 6    l :2

x = 3 zł - cena jednej czekolady

Go Studier: Inne Pytanie