👤

1 zad. Pani Ewa spłaca samochód. Rata stanowi 23% jej miesięcznych zarobków. Po zapłaceniu raty zostaje jej na inne wydatki 1848 zł. Ile zarabia pani Ewa?
2 zad. W "Biedronce" mleko kosztuje 2 zł, a w sklepie osiedlowym 2,3 zł. O ile procent mleko w sklepie osiedlowym jest droższe?
Proszę o szybką pomoc!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

100-23=77%

1848 zł to 77%

77%=0,77

0,77x=1848/:0,77

x=2400 zł tyle zarabia Pani Ewa

2x=2,30/:2

x=1,15

1,15×100=115%

odp. o 115%

Szczegółowe wyjaśnienie: