👤

Objętość sześcianu wynosi 27cm sześciennych. Oblicz jego pole powierzchni całkowitej

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = 54 cm ².

Szczegółowe wyjaśnienie:

V = a³

V = 27 cm ³

Wyznaczam długość jednej krawędzi tego sześcianu:

a³ = 27 cm ³

a³ = 27

a = ³√27

a = 3 cm

Pc = 6 * a²

Pc = 6 * 3² = 6 *9 = 54 cm ²

Odp: pole powierzchni całkowitej tego sześcianu wynosi 54 cm².