👤


Oblicz miarę kąta środkowego, który w kole o promieniu 30 cm wyznacza wycinek
o polu 18 π cm2.


Odpowiedź :

[tex]\frac{\alpha}{360^o}\pi r^2=18\pi\ \ \ |:\pi\\\\\frac{\alpha}{360^o} \cdot 30^2=18\\\\\frac{\alpha}{360^o} \cdot 900=18\ \ \ |:\frac{900}{360}\\\\\alpha=7,2^o[/tex]