Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane
ms = 160g
Szukane
Cp = ?
Wyjaśnienie:
Cp = ms/mr * 100% - wzór na stężenie procentowe
mr = mw + ms
mr = 100 + 160 = 260
Cp = 160/260 * 100% = 61,5 %
Odp. Stężenie procentowe tego roztworu wynosi 61,5 %
Odpowiedź:
Dane
ms = 160g
Szukane
Cp = ?
Wyjaśnienie:
Cp = ms/mr * 100% - wzór na stężenie procentowe
mr = mw + ms
mr = 100 + 160 = 260
Cp = 160/260 * 100% = 61,5 %
Odp. Stężenie procentowe tego roztworu wynosi 61,5 %