Agdufdrusrsrigo Agdufdrusrsrigo Matematyka Rozwiązane 1 kg jabłek kosztuje x zł, a 1 kg malin y zł. Wyrażenie, które przedstawia koszt zakupu 2 kg jabłek i 3 kg malina to A. x+y B. 3x + 2y C. 2x + 3y D. 2x + y