👤

Pole prostokąta o wymiarach 15mm × 4 cm wynosi: A. 600mm2 B. 60 cm2 C. 600 cm2 D. prosze daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

60cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

600mm2 a to 60cm2

Odpowiedź:

Pole prostokąta = a*b

15 mm = 1,5 cm

Pole = 1,5*4 = 6 cm2 = 600 mm2

Odp. A

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam :)

Go Studier: Inne Pytanie